Husarz

Łada Biłgoraj > Strona główna

Porażka z Sokołem

Administrator 10.02.2017

Nie udało nam się pokonać Sokoła Sieniawa. Po dobrej grze musieliśmy uznać wyższość zespołu Tomasza Orłowskiego przegrywając 1:2.

Dzisiejsze spotkanie rozgrywane było w iście arktycznych warunkach. Zawodnicy musieli rozgrywać mecz na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Dachnowie przy temperaturze sięgającej minus 10,5 stopnia celsjusza. Mimo niesprzyjającej aury mogliśmy obserwować całkiem dobre zawody.

Początek meczu świetnie rozpoczęli rywale. Już w 2 minucie po dośrodkowaniu z lewej strony boiska napastnik Sokoła z bliska uderzeniem głową pokonał Marcina Strzelczyka. Nasza drużyna starała się odpowiadać szybkimi kontratakami. Po jednej z takich akcji piłka trafiła do Janusza Biruta, który zdecydował się na strzał. Golkiper z Sieniawy wybił futbolówkę przed siebie, ale z dobitką testowanego napastnika Łady nie miał już szans. Po strzeleniu wyrównującej bramki mieliśmy jeszcze dwie okazję, ale ta odsłona zakończyła się wynikiem remisowym.

Po zmianie stron biało-niebiescy szybko stworzyli sobie okazję do strzelenia drugiej bramki. Wydawało się, że piłka posłana wzdłuż bramki trafi do testowanego zawodnika, ale ten w ostatniej chwili się pośliznął i wynik nie uległ zmianie. Niestety w 68 minucie sędzia podyktował rzut karny dla Sokoła. Strzał z jedenastego metra obronił Łukasz Szawara, ale przy dobitce nie miał już szans. Ewidentnie w tym miejscu zaspała defensywa i jest to na pewno element do przećwiczenia przed wznowieniem rundy wiosennej. Do ostatniego gwizdka żadna z drużyn nie stworzyła sobie dogodnej okazji i mecz zakończył się minimalnym zwycięstwem Sokoła.

Bramki:
zawodnik testowany 19' - Sokół Sieniawa 2', 68' (z rzutu karnego).

Skład:
Marcin Strzelczyk - Karol Misiarz, Grzegorz Mulawa, Paweł Sobótka, Bartłomiej Myszak - Damian Rataj, Roman Stetskiv, Janusz Birut, Dominik Skubisz - Patryk Dorosz, zawodnik testowany. Ponadto grali: Łukasz Szawara, Michał Mielniczek, Radosław Sarzyński, Piotr Mazurek, Marek Pyda.